© 2009, 2010, 2011, 2012, 2013  Project & powered by Krzysztof Niewiadomski
TU KLIKNIJ ==> CENNIIK DIAMENTÓW (CLIENT PRICE LIST) - REWELACYJNA OFERTA - OKAZYJNE CENY - KUP TERAZ !! DOSTĘP DO CENNIKA DIAMENTÓW (CLIENT PRICE LIST)  INWESTYCYJNYCH BEZ REJESTRACJI DANYCH OSOBOWYCH <==TU KLIKNIJ!
Marquee
Double click to edit
Double click to edit
Reklama i ciekawe galerie artystyczne, kliknij tu---->>
INWESTYCJE W DIAMENTY
  Na polskim rynku inwestorzy indywidualni i instytucjonalni zaczynają dostrzegać nowe bardzo pewne aktywa inwestycyjne, którymi na pewno są diamenty głównie inwestycyjne czyli nieoprawione i nie zakute w różnego rodzaju biżuterię. Takie diamenty są łatwe do oceny  efektów optycznych, oraz różnego rodzaju defektów zewnętrznych oraz wewnętrznych od których w istotny sposób zależy cena diamentu określona czteroma głównymi parametrami tzw. 4C czyli (carat, clarity, colour, cut)

 
Inwestorzy, którzy nie znają się na wszystkich niuansach technicznych umożliwiaqjących ocenę jakościową diamentu surowego lub oszlifowanego powinni przed zainwestowaniem swoich pieniędzy skonsultowac się z ekspertami diamentowymi.

   Konsultacja z ekspertem co do wyboru diamentu inwestycyjnego i/lub jubilerskiego pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy (i to znacznie więcej niż  wynosi koszt takiej usługi) oraz zaoszczędzi autentycznych rozczarowań.

   Dzięki ogólnoświatowej globalizacji handlu interentowego na światowym rynku możemy zakupić praktycznie dowolny diament, inwestorzy mają bardzo duże możliwości zakupu diamentów poczynając od renomowanych domów aukcyjnych w USA, sklepach jubilerskich, sklepach internetowych a kończąc na targach ulicznych w Afryce lub Indiach. Oczywiście im bardziej renomowana firma to tym wyższe własne koszty utrzymania takiej dzialności, obsługi klienta oraz ubezpieczenia diamentów to koszty przekładają się również wyższe ceny diamentów.

   Rynek diamentowy  do niedawna jeszcze był  skutecznie kontrolowany przez jedną firmę na świecie tj. kopalnię diamentów De Beers, która zmonopolizowała wydobycie co umożłiwiło jej kontrolowanie ogólnoświatowych cen diamentów surowych i oszlifowanych poprzez stworzenie szeregu zasad i szeregu organizacji dbających o interesy właścicieli tej i innych kopalń zrzeszonych oficjalnie lub nieoficjalnie w grupie kapitałowej De Beers. (Ciekawostką jest to, że do tej grupy należała w przeszłości radziecka kopalnia diamentów ALROSA, dzisiaj już sprywatyzowana też do niej należy).

   W wyniku ogóloświatowego kryzysu gospodarczego ucierpiał również hermetyczny rynek obrotu diamentami stworzony przez kopalnię De Beers, który ulega stopniowej erozji podobnie jak skały ukrywające diamenty tworząc wtórne złoża diamentów.
  
   Na rynku handlu diamentami obserwujemy podobne zjawisko. Twardy i sztywny rynek stworzony  przez kopalnię De Beers ulega stopniowej erozji. Światowe centrum handlu diamentami w Antwerpii odczuwa to chyba najdotkliwiej.
  
Dostęp do Interntu otworzył wielu dostawcom diamentów nowe możliwości handlowania diamentami surowymi i szlifowanymi z pominięciem koncernu De Beers.
>>>>