© 2009, 2010, 2011, 2012, 2013  Project & powered by Krzysztof Niewiadomski
TU KLIKNIJ ==> CENNIIK DIAMENTÓW (CLIENT PRICE LIST) - REWELACYJNA OFERTA - OKAZYJNE CENY - KUP TERAZ !! DOSTĘP DO CENNIKA DIAMENTÓW (CLIENT PRICE LIST)  INWESTYCYJNYCH BEZ REJESTRACJI DANYCH OSOBOWYCH <==TU KLIKNIJ!
Marquee
Double click to edit
Double click to edit
Reklama i ciekawe galerie artystyczne, kliknij tu---->>
                   CUT / SZLIF
 
  CUT/SZLIF ma dwojakie znaczenie. Pierwsze odnosi się do podstawowych typów (rodzaji) szlifów, których jest 8.

  A drugie znaczenie odnosi się do oceny geometrii a tym samym do optymalnych proporcji diamentu, które dają jak największą brylancję czyli najlepsze efekty optyczne.
  Aby taką największą brylancję osiągnąć w większości przypadków należy poświęcić ok. 50 do 55% wysokiej jakości surowego diamentu i oczywiście w przypadku szlifu brylantowego .
  Nie każdy właściciel surowego diamentu może się z taką stratą pogodzić i w takiej szlifierzowi trudno jest dotrzymać optymalnych proporcji diamentu, które dają ten najlepszy efekt optyczny. Z tego też powodu niektóre diamenty są "martwe" ponieważ światło ucieka przez podstawę (pawilon) brylantu.
  Niestety taki diament traci dużo na wartości i można go sprzedać za wygórowaną cenę tylko nieświadomej osobie o ile nie skorzysta z pomocy eksperta.

  Najbardziej optymalnym kształtem jest szlif brylantowy, który przy prawidłowym oszlifowaniu surowego diamentu daje najwięjszą brylancję. Takie optymalne proporcje zostały opracowane przez belgijskiego inżyniera Marcela Tolkovskiego i opisane w roku 1919 w książce D
iamond Design. Od tego czasu stały się amerykańskim standardem.

  W przeszłości tylko najlepsi szlifierze (dziś ostatni znajdują się w Antwerpii) znali tajniki geometrii i uzyskiwali najlepsze efekty. Aktualnie człowiek (szlifierz) dysponuje już systemami komputerowymi, które w kilka sekund skanują dany diament surowy i wybierają najbardziej optymalny kształt szlifu.

  Wykończenie diamentu i jego szlif jest to jedyna wartość dodana, za którą odpowiedzialna nie jest natura tylko człowiek a która znacząco podnosi wartość i cenę diamentu.
 
  Rolą eksperta jest sprawdzić precyzyjnie pracę szlifierza bo mimo nowoczesnych i skomputryzowanych technologii szlifowania diamentów produkowane są pospolite buble. Dlatego przed ostatecznym zakupem należy bezwzględnie skonsultować się z ekspertem diamentów, których dane można latwo znaleźć na swoim terenie poprzez Stowarzyszeniu Rzecznawców Jubilerskich w Warszawie.
 
  CUT jest najważniejszym parametrem efektów optycznych oszlifowanego diamentu i jak inne colour (kolor), clarity (czystość) znajduje się w certyfikacie danego diamentu oraz w istotny sposób wlywa na cenę diamentu.
Więcej  >>>>>