© 2009, 2010, 2011, 2012, 2013  Project & powered by Krzysztof Niewiadomski
TU KLIKNIJ ==> CENNIIK DIAMENTÓW (CLIENT PRICE LIST) - REWELACYJNA OFERTA - OKAZYJNE CENY - KUP TERAZ !! DOSTĘP DO CENNIKA DIAMENTÓW (CLIENT PRICE LIST)  INWESTYCYJNYCH BEZ REJESTRACJI DANYCH OSOBOWYCH <==TU KLIKNIJ!
Marquee
Double click to edit
Double click to edit
Reklama i ciekawe galerie artystyczne, kliknij tu---->>
           CLARITY / CZYSTOŚĆ
   
W naturze najstarsze znane diamenty powstały ok. 3,5 mld a najmłodsze ok. 1 mld lat temu w ekstremalnych warunkach ze związków chemicznych pochodzenia nieorganicznego lub organicznego w temperaturze ok. 1200 - 1500 stopni Celsjusza, która panuje na głębokości ok. 150 - 200 km pod skorupą ziemską oraz pod ogromnym ciśnieniem.
    Proces przetransportowania pokładów diamentu na powierzchnię skorupy ziemskiej mógł się zrealizować jedynie w wyniku bardzo dynamicznych procesów geoologicznych związanych z przemieszczaniem się płyt tektonicznych oraz eksplozywnym wybuchom roztopionej magmy i zebranych gazów (głównie dwutlenku i tlenku węgla), które po drodze zasysały pokłady sformowanego wcześniej diamentu. Diamenty, które znajdujemy w skałach wulkanicznych lub w złożach wtórnych, szczęśliwym zbiegiem okoliczności nie uległy spaleniu się w trakcie wybuchu wulkanu. W wyniku specyficznych warunków formowania się każdy praktycznie diament naturalny zawiera unikalne mniejsze lub większe zanieczyszczenia zdradzające jego pochodzenie i/lub defekty struktury krystalicznej.

   Te unikalne i specyficzne dla każdego diamentu zanieczyszczenia są obiektem analizy ekspertów gemmologicznych i naukowców. Gemmologiczna definicja czystości oszlifowa-nych diamentów.

   90% znalezionych (wydobytych) diamentów jest tak zanieczyszczona, że nadaje się tylko do zastsowań przemysłowych. Do niedawna diament surowy odkrywał swoje faktyczne zanieczyszczenia i wady dopiero po oszlifowaniu. Dzisiaj dzięki tomografii możemy bardzo precyzyjnie określić zanieczyszczenia oraz błędy w strukturze krystalicznej diamentu jeszcze przed oszlifowaniem. Technologia ta pozwala na optymalne pocięcie i oszlifowanie diamentu surowego. Metodę tą oczywiście stosujemy głównie dla unikalnych i bardzo drogich kamieni.
   Na użytek inwestycji alternatywnych oraz przemysłu jubilerskiego zostały opracowane przez różne Instytuty Gemmologiczne skale czystości diamentów surowych i oszlifowanych.

   W Unii Europejskiej stosujemy skalę czystości opracowaną w oparciu o metodologię Instytutu Gemmologicznego HRD Antwerp mającego swoją siedzibę przy Światowym Centrum Handlu Diamentami oraz jedynej na świecie Giełdzie Diamentów Surowych. Podobne skale czystości opracowały różne amerykańskie Instytuty Gemmologiczne, które głównie znane są na amerykańskim rynku diamentowym. Najbardziej uznawananym i znanym jest GIA, który honorowany jest również  na rynku inwestycyjnym i jubilerskim w Unii Europejskiej. Zobacz orientayjne defekty jakie można zauważyć oglądając taflę brylantu.

  
Czystość oraz brak defektów krystalograficznych diamentu oszlifowanego obok pozostałych parametrów optycznych jak: colour (kolor), cut (szlif), jest jednym z istotniejszych czynników wpływających na właściwości optyczne i cenę diamentu.
   Czystość jest podstawową informacją zawartą w certyfikacie diamentu (brylantu).
Więcej  >>>>